SK Posázavan Poříčí nad Sázavou/TJ sokol Nespeky 5 : 3 (1:2) TJ Sokol Přestavlky/TJ Slavoj Čerčany

Ve středu 28.9. mužstvo starších žáků, odehrálo přeložený  zápas na hřišti v Přestavlkách .
Vydatný ranní déšť a  podmáčený terén, bohužel moc  atraktivity zápasu nedodal ,ale naši borci nejsou z cukru a poprali se se situací statečně .
Na utkání jsme odjeli bohužel bez marodícího Lukáše Borovce ,ale doplněni  Honzíkem Dřízhalem s týmu mladších žáků, a jak se v průběhu zápasu ukázalo, zastoupení bylo na jedničku !
Začátek zápasu se odehrával spíše na straně soupeře ,ale nedařilo se finální zakončení ,přesto v jednom samostatném úniku Jirky Jedličky byl odpískán v pokutovém území faul a dostali jsme šanci ke změně skóre .
K pokutovému kopu se tentokrát postavil Jakub Hromas a nekompromisně trestal!
Soupeři se dařilo přecházet přes naší obranu tentokrát velmi lehce a dostával náš tým postupně pod tlak ,z kterého se naši hráči nebyli schopni vymanit .  Vedení jsme bohužel neudrželi moc dlouho a soupeř po závaru v brankovišti  a zásadní chybě srovnal stav na 1:1 .
Od té doby byl soupeř na koni ! Dařila se mu kombinace ,která nás rozkládala a někteří naši hráči to nesli velmi těžce .
To přineslo další trest a  navýšení vedení na 2:1 . Naštěstí přišla půle zápasu !!!

V šatně jsme si vyříkali chyby a do druhé části utkání kluci  nastoupily  s odhodláním změnit nepříznivý stav  zápasu.
Konečně se dařilo uplatňovat jednoduší hru ,zlepšila se kombinace a za nedlouho přišlo zasloužené vyrovnání.
Přesto soupeř nepovolil a ihned odpověděl dalším gólem na 3:2 .
Na našich hráčích bylo vidět opět zklamání , ale  nechtěli se smířit s prohrou . Neustále okupovali soupeřovu branku ,ale úspěšně zakončit se nedařilo !
Recept našel tentokrát útočník Jirka Jedlička ,který svou rychlostí a přímočarostí nejvíce  trápil obranu soupeře .
Nakonec se tomuto hráči podařil vstřelit tři branky a otočit zápas v náš prospěch.
Posledních dvacet minut byl zápas v našich rukou, přesto strach o vedení byl do poslední minuty .
Poslední a uklidňující gól vstřelil náš žolík Jenda Dřízhal ,po individuálním průniku kapitána Jirky Chodory ,který  chytře  a nesobecky  připravil celou situaci a zakončil jí perfektní  nahrávkou  !