Penaltový fantom Soukup rozhodl derby

SK Posázavan Poříčí nad Sázavou 2:1 SK Votice

 

Branky – Peroutka, Balata V – Radačovský

ŽK – 2:1

ČK – bez

Diváci 35

Rozhodčí – Drábek, Špaček, Horák Delegát SKFS Halaš

Sestava – Soukup – Hašek (65 min Síkora), Peroutka, Tlustý, Dumský – Jírů, Havlíček – Galuška, Vaculík (62 min Waltr), Balata V. (46 min Greš) – Azilion (88 min Baštýř)

Střídající – Tlamicha, Majer, Říha

Utkání se původně mělo hrát na hřišti SK Votice, které bohužel mělo po dlouhých deštích plochu v katastrofálním stavu, a tak přišla v poledne blesková dohoda klubů o změně pořadatelství tak, aby vyhrál fotbal sice na těžkém terénu, ale hrálo se. Je nutné vyzdvihnout skvělou práci STK SKFS, a hlavně aktivitu sekretáře Tomáše Turka shodli se zástupci obou týmů ještě před utkání.

Do utkání opět vlétl domácí tým jako uragán a šance střídala šanci ovšem buď skvělý Tůma v brance hostí nebo nekvalitní koncovka zamezila rychlejšímu brankovému nástupu domácích. V 16 minutě po rohu Váculíka zavěsil kapitán Peroutka 1:0 ovšem hned za minutu v 17 minutě se Peroutka stal psancem, když šlápl v šestnáctce na nohu Slunéčka a kopala se proti Posázavanu penalta, ale Radačovského skvěle vychytal mág Soukup. Ve 26 minutě po souhře Hašek, Galuška, Havlíček, Azilion uklidil Vojta Balata míč za záda Tůmy 2:0.

 

Vůbec nic nenasvědčovalo, že by se mělo utkání dramatizovat, ale ve 38 minutě hosté rychle rozehráli faul (asi o 7 m blíže k brance domácích, než byl přestupek) a Radačovský vstřelil kontaktní branku 2:1. Tak skončila první půle derby.

Druhý poločas byl tlak ze strany hostí, kteří na těžkém terénu pouze nakopávali míče, ale někdy to stačilo k nebezpečné situace. Ovšem naši borci opět spálili minimálně 10 100% šancí, kde se vyznamenal hostující brankář Tůma. V závěru už se hrálo na udržení neporazitelnosti a další korálek byl navléknutý do mozaiky bodů.

Hodnocení trenéra Karla Králíčka těžký terén, těžký soupeř ovšem prvních 30 minut byl výborný fotbal poté se terén horšil, ale děkujeme SKFS a sekretáři Turkovi, že se mu v tak krátké době zdařilo organizačně zajistit tyto změny a utkání se mohlo sehrát.

V pátek 23.9.2022 od 19:00 hod hostíme Slovan Poděbrady potřebujeme vaše hlasivky a podporu našich fanoušků Děkujeme!!!

Start a Conversation