HODNOCENÍ PODZIMNÍ ČÁSTI SK POSÁZAVAN POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU 2023

HODNOCENÍ PODZIMNÍ ČÁSTI SK POSÁZAVAN POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU 2023

 V roce 2023 oslavil SK Posázavan Poříčí nad Sázavou 90 let své činnosti (1933–2023) postupem A týmu zpět do Krajského přeboru středočeského kraje, který v sezoně 2016-2017 vyhrál a mohl postoupit do Divize což, ale klub odmítl. To byl historicky největší sportovní výsledek klubu ve své 90leté historii.

A tým po postupu prošel změnou na postu trenéra, kdy kormidlo po Filipu Rydvalovi, který zůstal pouze už jen na postu sportovního ředitele klubu převzal Marek Štork ex-trenér SK Votice.

Jak se rodilo Vaše angažmá v Posázavanu?

Nabídku vést Posázavan jsem už měl několikrát, ale vždy jsem zůstal věrný Votickému fotbalu, ale během jara, kdy nabídka přišla opět jsem začal o této možnosti uvažovat. Ovšem k dohodě došlo až po setkání s Petrem Havlíčkem, Filipem Rydvalem a Karlem Králíčkem, kde mě bylo nastíněno fungování mužstva kádr a celková strategie klubu. Ano je to trochu náročnější zejména pro soutěž, kterou klub hraje a také složením kádru.

V týmu máte fotbalové legendy, jak pracují?

No musím přiznat, že to jsem vnímal, jako možná nejsložitější věc, ale opak byl pravdou. Lukáš Vaculík (hned před prvním zápasem přišel a říká, jsem tady pro tým a půjdu klidně na 10 minut) což jsem úplně nečekal, ale takto mě to všechno bylo od prvního kontaktu prezentováno, že to tak je. Petr Tlustý velký srdcař a profesionál, stejně tak i Petr Galuška, David Filip a další.

Co Azillion to musel být oříšek vždyť prošel Vyšehrad, Slavii, Mělník, Rakovník, Benešov, Zbuzany a nikde dlouho nevydržel Poříčí je už 2,5 roku?

Různé fámy se říkali o Azillionovi, ale já musím říci, že sice měl první půlku soutěže horší, což nás limitovalo, zejména ve hře na soupeřově půlce, ale druhá část podzimu to byl, on, kdo táhl tým zejména střelecky. Překvapilo mě, jak poctivě plnil i defenzivní úkoly a tím ze všeho těžil i náš tým. Na tréninku pracoval dobře, a to byl základ, že se zvednul v té druhé části sezóny.

Nemrzí Vás, že nebyl v týmu Petr Havlíček?

Škoda, že jsem neměl možnost jej mít v týmu Petra Havlíčka, který je aktuálně pracovně v Egyptě, ale moc mě pomohl v přípravě a poznávání týmu což bylo fakt moc důležité a patří mu velké poděkování.

Jak hodnotíte podzimní výsledky?

Prohráli jsme pouze třikrát (Povltavská, Tochovice a Velim) mě osobně mrzí první dvě prohry ta poslední, ve Velimi byla o prvním gólu. Jinak to byl spíš remízový zápas.

Po Tochovicích bylo rušno v klub?

Ano, ale to je interní záležitost klubu, ale musím říci, že to mělo správný efekt!!!

Překvapilo vás něco v Poříčí?

Super podmínky pro práci, široký realizační tým vedoucí týmu František Ptáčník, asistent a trenér brankářů Karel Králíček, asistent Dominik Pedro a sportovní ředitel Filip Rydval. Musím hrozně moc pochválit správce Petra Součka ten co dokázal na hřišti zajistit v závěru podzimu to bylo fakt neuvěřitelné.

Jste spokojen s umístěním a bodovým ziskem?

Tak 4 místo po našem remízovém startu se dá říci, že je slušné v tabulce pravdy máme +5 bodů, ale bodů celkem mělo být minimálně o 5–6 více.

Výrazně jste letos posiloval B tým až na jedno utkání to bylo skvělé to nebylo pravidlem v letech minulých?

Tak cíl pro B tým je jasný dle strategie klubu je postup do OP důvod je jasný velké množství končících dorostenců a také lepší vytížení našich hráčů A týmu.

Budou nějaké změny nebo doplnění kádru?

Tak po zranění se vrací Dominik Pedro a v jednání máme doplnění kádru o jednoho až dva hráče. O odchodech se aktuálně nemluví, ale my chceme kádr nechat široký i zejména, proto že chceme pomoci B týmu s postupem do OP tak se moc změn nedá očekávat.

Cíl pro jaro?

Hrát dobrý fotbal a držet se v horních patrech vyrovnané soutěže.

Co chcete popřát do roku 2024?

Tak zejména zdraví, štěstí a pohodu do roku 2024 všem hráčům, funkcionářům, fanouškům a občanům Poříčí nad Sázavou a okolních obcí, které nás podporují.

B tým měl skvělý podzim až na zaváhání v utkání doma proti Krhanicím a na půdě Zaječic nebo Teplýšovic. Zisk 32 bodů a skóre 72:21 a 1 místo je super základ do jarních bojů o postup do OP. Hodnocení trenéra Jaroslava Platila musím tým pochválit je zde vidět práce několika let. Pomohl nám návrat Filipa Vlčka ze Struhařova, příchody Jakuba Greše nebo Matěje Kováře do branky. Je zde super parta a všichni chtějí, jak trénovat, tak se porvat o postup. Musím chválit skvělou spolupráci mezi A týmem a B týmem, kdy trenér Marek Štork za nás chodí i hrát což je super podpora i pro ostatní hráče.

Hodnocení mládeže je na šéftrenérovi Luďkovi Rubličovi

Tak cílem projektu naší mládeže SK Posázavan Poříčí nad Sázavou a Sokola Nespeky bylo vybudování skvělé základny pro oba kluby a postavit mládež na skvělé okresní úrovni což musím konstatovat, že se daří a troufám si říci, že aktuálně za Benešovem a Vlašimí jsme my ten třetí klub, který na okrese Benešov pracuje nejlépe v oblasti mládeže. Důkazem je i ten fakt, že máme obsazené všechny kategorie mládeže a u některých máme i dva týmy což je fantastické. Pomoc nám dává i akademie, která ve spolupráci se Sokolem Poříčí funguje báječně. Realizační tým 14 trenérů je také skvělé zajištění pro práci mládeže.

Dorost po podzimní části vévodí tabulce soutěže se ziskem 31 bodů, ale nutno dodat, že konec soutěže se jim moc nezdařil což je maličká kaňka na jejich výkonech. Trenéři Borovec a Hromas zde odvádějí skvělou práci u takto složitého ročníku.

Starší žáci jsou ve své skupině na 3 místě což je signálem opět skvělé práce trenérského štábu Luděk Rublič st., Lodin. Tým je dobře veden a připravován na přechod do kategorie dorostu (uvažovaná kategorie ml. Dorostu)

Mladší žáci jsou ve své skupině na 5 místě ovšem zde trenérská dvojce Rublič ml., Pešta rovněž odvádí výbornou práci zejména na počet hráčů, kdy na tréninkovou jednotku dorazí i 25 dětí což ve dvou trenérech není úplně snadné udržet vysoký tréninkový proces, ale jim se to opravdu daří.

Starší přípravka je stále ještě zájmová činnost, ale třeba výchova Dana Banka a jeho přesun do elitní akademie ve Vestci je důkazem, že Martin Kudrna vede tým znamenitě.

Mladší přípravky máme v soutěži dvě pod hlavičkou Nespek ji vede dvojce Drnec, Ryndák a tu pod po hlavičkou Poříčí má dívčí vedení Rychtarová Eva, Jana a Marieta Grešovi. Zde je vidět pokrok všech dětí každý týden a nás to těší.

Akademie ta je vedena společně a zaměřuje se na činnost dětí v celém regionu a snahou je přivést ke sportu jako takovému nejen tedy k fotbalu. Zde se tato náplň daří excelentně díky trenérskému štábu Pravoslav Novák, Eliška Zrnová, Jana Grešová, Marieta Grešová a Michal Holánek.

Děkujeme všem trenérům, rodičům, funkcionářům za podporu v roce 2023 a podporu pro rok 2024, která bude nesmírně důležitá i v rozvoji celého projektu a posílení skvělých výsledků Luděk Rublič st. šéftrenér mládeže.

Hodnocení mládeže převzato dle prezentace 2.12.2023 ,,závěrečná,,

Start a Conversation