Dnes vyhrál útočný fotbal a správce Petr Souček

SK Posázavan Poříčí nad Sázavou 8:4 Union Čelákovice

Branky: Azilion 3x, Galuška 2x, Greš, Jírů, Rydval – Haloun 2x, Skuhravý, Kadeřábek

ŽK: 1-2

ČK: bez

Diváci 105

Rozhodčí: Mižič, Stejskal, Tichý

Sestava: Tlamicha – Hašek (75 min Bílek), Peroutka (55 min Balata), Rydval, Dumský – Jírů, Pedro – Galuška (80 min Kurz), Vaculík, Greš (60 min Sikora) – Azilion (70 min Rejhon)

Střídající: Soukup

Na začátek celé reportáže je nutné opravdu smeknout před správcem Petrem Součkem, který znamenitě připravil hrací plochu byť ještě ve středu bylo na hřišti 15 cm sněhu po kalamitě. ,Děkujeme hráči,

V sestavě tentokrát scházelo několik hráčů, kteří měli zdravotní nebo pracovní povinnosti, Havlíček (sraz reprezentace kvalifikace o Euro U17), Tlustý, Verner, Říha distancovaný Baštýř nebo dlouhodobě zraněný Majer. Křest v A týmu zaznamenal teprve 16letý Lukáš Kurz odchovanec našeho klubu.

Utkání od samého začátku bylo v útočné režii obou týmů ovšem ten náš měl opravdu velkou sílu zejména, protože již během prvních 5 minut chytil hostující brankář šance Galušky, Aziliona nebo Greše.

V 8 minutě po rohu Vaculíka otevřel skóre svou první brankou v našem dresu Filip Rydval, 11 minuta akce Vaculík Greš a zakončující Azilion 2:0. Hosté hned ve 12 minutě odpověděli krásnou akcí Dalekoraje na Halouna a ten snížil na 2:1 tím také padl neuvěřitelný čas bez obdržené branky naší dvojce brankářů (514 minut). Ovšem naše smršť pokračovala 14 minuta Galuška Pedro a střelec posledních dvou kol Jírů 3:1. 17 minuta roh Vaculíka a střela Greše 4:1. Hosté opět po chybě obrany nebo možná laxnosti obrany snížil Skuhravý ve 20 minutě na 4:2. Ovšem účet prvního poločasu uzavřela parádní akce Vaculíka a Aziliona 5:2.

Tak to skončil první poločas plný útočného fotbalu a krásných akcí na skvěle připraveném terénu. Je nutno přiznat i útočnou kvalitu soupeře.

Do druhé části utkání došlo k několika střídáním, ale první branku dali hosté v 53 minutě po souhře Kovalova a Kadeřábek 5:3 pak zabrala opět naše útočná vozba a souhra Síkora, Balata, Vaculík ukončil Azilion svým hattrickem 6:3. Poté byl v 67 minutě faulovaný Pedro v pokutovém území a penaltu proměnil Galuška 7:3. Hned v 69 minutě opět souhra Sikora Azilion a zakončující Galuška 8:3. Gólové hody ukončil v 71 min utkání hostující Haloun 8:4. Další šance Vaculíka, Sikory nebo Galušky už hostující Janda kryl, a tak výsledek skončil hokejovou přestřelkou 8:4.

Hodnocení Karla Králíčka dnes musíme nejdříve poděkovat správci Petru Součkovi, který skvěle připravil hrací plochu, která ještě ve středu byla úplně celá pod sněhem. Rovněž je třeba ocenit výkon soupeře a jeho fair play hru, byť si byl vědom naší útočné síly. Byl to úplně jiný zápas než ten minulý víkend v Mělníku, kde po brutálním zákroku na Jardu Jírů byl domácí hráč vyloučen. Skvělou zprávou a povzbuzení je start v utkání našeho odchovance teprve 16letého Lukáše Kurze gratulujeme.

Další utkání nás čeká příští neděli od 15:00 hod na hřišti na Lukách kde naším soupeřem bude tým FC SB Vlašim B. Potřebujeme vaši podporu vás fanoušků i na hřišti soupeře k cestě za postupem zpět do krajského přeboru.